Ta strona używa cookie.
Dowiedz się więcej o celu ich używania i zmianie ustawień cookie w przeglądarce. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki..
AKCEPTUJĘ

250. mecz Kamila Sulimy w Legii

Autor: Marcin Bodziachowski 2018-04-07 10:00

W meczu z AZS-em Koszalin, 250. występ w barwach Legii Warszawa rozegrał Kamil Sulima. Zawodnik pierwsze koszykarskie kroki stawiał w MOS-ie Ochota, ale szybko trafił do Legii, w której pierwszym zespole debiutował w wieku 16. lat.

Pierwszy występ Sulima zaliczył w sezonie 1996/97 na poziomie drugiej ligi - w sezonie, w którym nasz klub wywalczył awans do pierwszej ligi. Po trzech sezonach spędzonych w pierwszej lidze, Sulima awansował z Legią po raz kolejny - w roku 2000. po wygranych finałach play-off z Zagłębiem Sosnowiec, świętował awans do ekstraklasy. Po roku na poziomie PLK, trafił na wypożyczenie do Lublina, a następnie znów wrócił do stolicy, gdzie w barwach Legii był bardzo ważną postacią.

Przygoda Sulimy z Legią przecinała się jeszcze kilka razy. Do naszego klubu wracał w latach 2006-07 (z Pruszkowa), a ostatnio w trakcie sezonu 2016/17 (z AZS-u AGH Kraków). Wtedy też po raz drugi w karierze świętował z naszym klubem awans do ekstraklasy. Mecz z AZS-em Koszalin był dla 38-letniego legionisty 250. występem z eLką na piersi. Na parkiecie pojawił się w czwartej kwarcie i w ciągu 4,5 minuty, trafił dwa razy za trzy punkty. Kibice naszego klubu jeszcze długo po meczu skandowali nazwisko Kamila Sulimy...Komentarze

Sponsorzy i partnerzy

Partner strategiczny


Partner główny
Sponsor główny
Sponsor oficjalny
Sponsor Akademii
Partnerzy