Ta strona używa cookie.
Dowiedz się więcej o celu ich używania i zmianie ustawień cookie w przeglądarce. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki..
AKCEPTUJĘ

Legia Warszawa 75:70 King Szczecin

Autor: Marcin Bodziachowski Fot. Piotr Koperski, vid. Marcin Bodziachowski 2018-10-28 20:40

Mecz Legii z Kingiem był niezwykle emocjonujący, ale co najważniejsze, zakończony wygraną naszej drużyny. Pomimo problemów zdrowotnych, legioniści wyszarpali wygraną po meczu, który na dłużej zostanie w pamięci kibiców.

Galeria zdjęć znajduje się TUTAJ. Fot. Piotr Koperski

Druga galeria zdjęć znajduje się TUTAJ. Fot. Marcin Bodziachowski

Legioniści grający bez Adama Linowskiego i Keanu Pindera, od samego początku meczu walczyli jak lwy i wyszarpywali piłki rywalom. W drugiej kwarcie dyspozycja gości z Pomorza Zachodniego była wyraźnie lepsza (12:20) i do przerwy nasz zeszpół tracił do szczecinian trzy punkty. Na szczęście Michał Kołodziej, rozgrywający niezwykłe spotkanie, od początku drugiej połowy dał sygnał do ataku, a pozostali gracze z minuty na minutę powiększali przybliżali Legię do końcowego triumfu.Walka o dwa punkty trwała do samego końca, a legioniści którzy zanotowali aż 8 (!) bloków, wyrywali rywalom piłki, i rzucali z lepszą skutecznością. W końcówce spotkania ważne "trójki" trafili Karolak i Prewitt, dzięki czemu nasz zespół zwyciężył 75:70. Była to druga wygrana naszej drużyny w obecnych rozgrywkach. Za tydzień podopieczni Tanego Spaseva udadzą się do Sopotu, gdzie zmierzą się z miejscowym Treflem. Za dwa tygodnie na Bemowo przyjedzie Polski Cukier Toruń.

Legia Warszawa 75:70 (21:16, 12:20, 22:17, 20:17) King Szczecin
Legia: Michał Kołodziej 18 (4)*, Jakub Karolak 17 (3), Omar Prewitt 14 (2)*, Rusłan Patiejew 7*, Patryk Nowerski 6, Sebastian Kowalczyk (k) 4*, Mariusz Konopatzki 4 (1), Mo Soluade 3*, Roman Rubinsztajn 2, Dawid Sączewski 0, Jakub Sadowski -, Cezary Karpik -.
trener: Tane Spasev, as. Marek Zapałowski

King: Kaspars Vecvagars 13 (3)*, Jakub Schenk 12 (2), Tauras Jogela 12, Martynas Sajus 12*, Paweł Kikowski (k) 11 (1)*, Martynas Paliukenas 10*, Mateusz Bartosz 0, Łukasz Diduszko 0, Darrell Harris 0, Dominik Wilczek -, Maciej Majcherek -.
trener: Łukasz Biela

Sędziowie: Marek Ćmikiewicz, Maciej Kotulski, Karol Nowak ; Komisarz: Wojciech Chomicz
Widzów: 950Komentarze

Sponsorzy i partnerzy

Partner strategiczny


Partner główny
Sponsor główny
Sponsor oficjalny
Sponsor Akademii
Partnerzy