Ta strona używa cookie.
Dowiedz się więcej o celu ich używania i zmianie ustawień cookie w przeglądarce. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki..
AKCEPTUJĘ

U-20: Hensfort Przemyśl 73:80 Legia

Autor: Marcin Bodziachowski Fot. Marcin Bodziachowski 2018-02-10 19:22

Drugiego dnia turnieju półfinałowego MP U-20 w Przemyślu, juniorzy Legii wygrali z gospodarzem turnieju 80:73. W niedzielę legioniści potrzebują wygranej z faworytem, Basktem Poznań oraz porażki MKS-u Dąbrowa Górnicza z Hensfortem.

Sobotnie spotkanie rozpoczęło się dla Legii słabo - w pierwszej kwarcie nasi zawodnicy zupełnie niepotrzebnie forsowali rzuty z dystansu, które zupełnie im nie wychodziły, zaś punkty zdobywaliśmy głównie ze strefy podkoszowej. Dopiero w drugiej kwarcie sytuacja się unormowała i legioniści zaczęli grać nieznacznie lepiej. Cały czas jednak na prowadzeniu pozostawali przemyślanie. W trzeciej kwarcie Legia zagrała wyraźnie lepiej - wymuszała błędy rywali, notowała przechwyty i grała zdecydowanie skuteczniej. Udało się osiągnąć przewagę dochodzącą momentami do kilkunastu punktów, co wydawało się bezpiecznym dystansem. Bardzo aktywny był Patryk Kędel, najlepiej punktujący w naszej drużynie. Środkowy Legii zdobył 28 punktów, trafiając aż 10 z 13 rzutów z gry, dodając do tego 14 zbiórek, 5 przechwytów i 2 bloki. Eval Kędla wyniósł aż 41. 20 punktów dołożył Michał Kucharski, ale nasz obwodowy kolejny raz nie miał najlepszego dnia pod wzlędem rzutów zza łuku - legionista miał 2/11 za 3 punkty, a znacznie lepiej (6/8) trafiał z bliższej odległości - głównie po lay-upach. Legia wygrała walkę na tablicach, była skuteczniejsza, ale mimo dość pewnej wygranej - jej rozmiary w końcówce zmniejszyli gracze Hersfortu - nie zachwyciła.

Szkoda przede wszystkim porażki w piątkowym meczu z MKS-em Dąbrowa Górnicza, która pokrzyżowała plany naszej drużyny. Teraz o awans do finałów mistrzostw Polski będzie niezwykle trudno, choć ten nie jest niemożliwy. Konieczna będzie przede wszystkim wygrana naszej drużyny z Biofarmem Basket Junior Poznań - początek tego meczu zaplanowano na niedzielę, na godzinę 10:00. O 12:30 rozpocznie się mecz MKS-u Dąbrowa z Hensfortem.

 

U-20: Hensfort Przemyśl 73:80 (20:15, 20:22, 13:23, 20:20) Legia Warszawa
Hensfort: Szymon Janczak 21 (3), Kacper Walciszewski 19 (1), Paweł Strzępek 11 (2), Jakub Complak 6, Karol Radoń 5 (1), Jakub Kucharski 5 (1), Rafał Serwański 4, Szymon Prusak 2, Mikołaj Kleszcz 0, Bartosz Kosior 0, Wiktor Słaby 0, Andrzej Adamek -.
trener: Daniel Puchalski, Anna Banaszczak

Legia: Patryk Kędel 28, Michał Kucharski 20 (2), Artur Skowroński 8 (1), Wojciesz Szpyrka (k) 8, Piotr Aderek 7, Filip Drewniak 4, Jakub Sadowski 4, Adrian Niemyjski 1, Samuel Sekiguchi 0, Mateusz Łączyński -.
trener: Łukasz Łoboda, as. Mateusz WójcikKomentarze

Sponsorzy i partnerzy

Partner strategiczny


Partner główny
Sponsor główny
Sponsor oficjalny
Sponsor Akademii
Partnerzy