Ta strona używa cookie.
Dowiedz się więcej o celu ich używania i zmianie ustawień cookie w przeglądarce. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki..
AKCEPTUJĘ

Zapowiedź meczu z Czarnymi Słupsk

Autor: Marcin Bodziachowski Fot. Marcin Bodziachowski 2018-01-13 17:30

Spotkanie Legii z Czarnymi Słupsk rozegrane zostanie nietypowo - w poniedziałek. Mecz ma spore znaczenie dla legionistów - drużyna wzmocniona w ostatnim czasie zmierzy się z innym zespołem broniącym się przed spadkiem, który dopadły problemy finansowe, te zaś przełożyły się na spore osłabienia kadrowe.

Odejście z Czarnych kilku wartościowych graczy, m.in. najlepszych strzelców drużyny (Dominica Artisa i Justina Wattsa, a także C.J. Aikena), nie może jednak uśpić czujności Legii. Wszak w środę, kiedy mówiło się jeszcze o możliwym wycofaniu się z rozgrywek słupskiego zespołu, gospodarze meczu z Asseco, wygrali w Gryfii (+9), pokazując prawdziwy charakter. Wiele mówiło się także o przenosinach ze Słupska do Warszawy Daniela Walla, ale transfer ten nie doszedł do skutku - słupszczanie wypłacili zawodnikowi wszystkie zaległe pieniądze, by ten nie mógł rozwiązać kontraktu z winy klubu. A Wall jest ważną postacią w rotacji trenera Łukomskiego. W barwach Legii w poniedziałkowym spotkaniu będzie mógł zadebiutować Chauncey Collins.


Czarni, którzy rozegrali jak dotąd o jedno spotkanie więcej od Legii, mogą pochwalić się bilansem 5-12, znacznie lepszym od warszawskiej drużyny. Słupszczanie zdecydowanie słabiej radzą sobie na wyjazdach - spośród ośmiu meczów na obcych parkietach, wygrali tylko jeden - 16 grudnia w Koszalinie (+4). W pierwszym meczu obu drużyn rozegranym pod koniec października, Czarni zwyciężyli - po naprawdę zaciętym spotkaniu - 83:75. Końcowy wynik meczu na Bemowie na pewno będzie istotny także pod względem ewentualnego bilansu bezpośrednich spotkań obu drużyn, w perspektywie walki o utrzymanie, która niewątpliwie czeka obie drużyny.


Sytuacja Czarnych poniekąd przypomina sytuację Legii z sezonu 2002/03, kiedy nasz klub borykający się z olbrzymimi problemami finansowymi, sezon w PLK kończyć musiał głównie młodzieżowcami, przypłacając to spadkiem do pierwszej ligi. W dotychczasowych spotkaniach zdecydowanymi liderami drużyny wydawali się Artis oraz Watts. Kiedy w meczu z Asseco obu zabrakło, sprawy w swoje ręce wziął Drew Brandon, który zaliczył fantastyczny występ, okraszony triple-double (28 punktów, 18 zbiórek, 11 asyst). Ciekawi jesteśmy jak na jego tle zaprezentuje się wiodący w Legii prym Jerome Anthony Beane, a także debiutujący w naszej drużynie Collins. W ostatnim meczu z Turowem, w którym legioniści pokazali się z bardzo dobrej strony w końcówce, samego siebie przechodził inny rozgrywający Legii - Łukasz Wilczek. "Wilku" może nie jest graczem, który będzie oddawał po kilkanaście rzutów w meczu, ale potrafi ustawić atak naszej drużyny, a w obronie bywa niezwykle twardy i skuteczny.

W zespole Czarnych, pomimo niewątpliwej straty czołowych zawodników, cały czas są gracze, którzy potrafią wygrywać, o czym przekonali m.in. w spotkaniu z Asseco. Drew Brandon będzie mógł obecnie liczyć na blisko 40 minut w każdym spotkaniu, a jak pokazuje, jest graczem niezwykle zbilansowanym - potrafi zarówno dobrze rzucić z dystansu, wjechać pod kosz, zebrać piłkę na atakowanej tablicy, jak również świetnie rozdawać ostatnie podania. Oprócz niego w słupskim zespole na wyróżnienie zasługują rzucający Mantas Cesnauskis (średnio 8,4 pkt.), skrzydłowi Łukasz Seweryn (6,1), Piotr Stelmach (6,9) i Daniel Wall (5,9), a także łotewski środkowy Lauris Blaus.

Legia nie ma już jednak czasu na błędy i wpadki. Ich limit został wyczerpany w pierwszej rundzie, zakończonej bilansem 0-16. Jeśli legioniści, prowadzeni od ośmiu meczów przez Tanego Spaseva chcą utrzymać PLK w stolicy, nie mają żadnego wyboru - z drużyną pokroju Czarnych, i to bez względu na sytuację kadrową rywala, zwyczajnie wygrać trzeba. Wierzymy, że Państwo również będą świadkami pierwszej wygranej Legii w obecnych rozgrywkach i stawicie się na trybunach hali OSiR Bemowo w najbliższy poniedziałek. W tym trudnym momencie wsparcie kibiców dla naszych koszykarzy jest niezwykle istotne.

W przerwie spotkania odbędzie się konkurs rzutów z połowy boiska. Wewnątrz hali odbędzie się także przedsprzedaż biletów na czwartkowe spotkanie z Anwilem Włocławek.

 

LEGIA WARSZAWA
Liczba wygranych/porażek: 0-16
Wygrane/porażki u siebie: 0-8
Średnia liczba punktów zdobywanych/traconych: 72,7 / 87,3
Średnia skuteczność rzutów z gry: 42,3%
Średnia skuteczność rzutów za 3: 29,7%
Średnia skuteczność rzutów za 2: 48,7%
Średnia skuteczność rzutów za 1: 66,0%

Przewidywana wyjściowa piątka: Łukasz Wilczek/Chauncey Collins, Anthony Beane, Grzegorz Kukiełka, Hunter Mickelson, Tomasz Andrzejewski.
Nie zagrają: Jorge Bilbao (kontuzja)

Najwięcej punktów: Hunter Mickelson 167 (12,8), Jobi Wall 160 (śr. 10,0), Grzegorz Kukiełka 125 (7,8), Tomasz Andrzejewski 122 (8,1), Anthony Beane 113 (śr. 22,6), Naadir Tharpe 103 (9,4).

Ostatnie wyniki: King Szczecin (w, 86:66), Asseco Gdynia (d, 76:87), TBV Start Lublin (w, 95:85), Stal Ostrów (d, 63:75), Czarni Słupsk (w, 83:75), GTK Gliwice (d, 78:88), Anwil Włocławek (w, 107:66), Polski Cukier Toruń (d, 67:85), Stelmet Zielona Góra (d, 78:95), Polpharma (d, 60:82), Trefl Sopot (w, 82:75), MKS Dąbrowa Górnicza (d, 75:81), AZS Koszalin (w, 84:76), Miasto Szkła Krosno (w, 91:78), Rosa Radom (w, 94:72), Turów Zgorzelec (d, 71:81).

CZARNI SŁUPSK
Liczba wygranych/porażek: 5-12
Wygrane/porażki na wyjeździe: 1-7
Średnia liczba punktów zdobywanych/traconych: 78,7 / 86,1
Średnia skuteczność rzutów z gry: 42,8%
Średnia skuteczność rzutów za 3: 33,4%
Średnia skuteczność rzutów za 2: 48,6%
Średnia skuteczność rzutów za 1: 66,9%

Skład: Drew Brandon, Robert Ludwiczuk (rozgrywający), Mantas Cesnauskis, Piotr Powideł, Andrzej Urban (rzucający), Łukasz Bonarek, Łukasz Seweryn, Piotr Stelmach, Daniel Wall (skrzydłowi), Lauris Blaus (środkowi)
Odeszli: C.J. Aiken, Justin Watts, Dominic Artis
trener: Marek Łukomski, as. Rafał Frank, Mirosław Lisztwan

Najwięcej punktów: Dominic Artis 244 (śr. 15,3), Justin Watts 205 (15,8), Drew Brandon 153 (10,9), Mantas Cesnauskis 142 (8,4).

Ostatnie wyniki: Asseco (w, 81:77), Start (d, 89:88), Stal (w, 76:74), GTK Gliwice (d, 92:82), Legia (d, 83:75), Anwil (w, 114:80), Polski Cukier (d, 64:80), King (w, 96:83), Trefl (d, 51:88), Stelmet (d, 70:79), Polpharma (d, 78:97), MKS Dąbrowa (w, 87:83), AZS Koszalin (w, 81:85), Miasto Szkła (d, 88:93), Rosa (w, 91:78), Turów (w, 82:81), Asseco (d, 82:73).

Przewidywana wyjściowa piątka: Drew Brandon, Mantas Cesnauskis, Łukasz Seweryn, Łukasz Bonarek, Lauris Blaus

Adres hali: Warszawa, ul. Obrońców Tobruku 40 (OSiR Bemowo)
Pojemność hali: 990 miejsc
Cena biletów: 10, 15 i 25 zł (ulgowe), 15, 20 i 35 zł (normalne)
Termin meczu: 15 stycznia (poniedziałek), g.19:00
Transmisja: Emocje.TV

KUP BILET NA MECZ JUŻ DZIŚ!Komentarze

Sponsorzy i partnerzy

Partner strategiczny


Partner główny
Sponsor główny
Sponsor oficjalny
Sponsor Akademii
Partnerzy