Ta strona używa cookie.
Dowiedz się więcej o celu ich używania i zmianie ustawień cookie w przeglądarce. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki..
AKCEPTUJĘ

Zapowiedź meczu z Polskim Cukrem Toruń

Autor: Marcin Bodziachowski Fot. Marcin Bodziachowski 2017-11-10 11:30

Legia w niedzielę rozegra pierwsze w tym sezonie spotkanie w PLK w hali na Bemowie. Po trzech meczach na Torwarze, zespół wicemistrza Polski, Polskiego Cukru Toruń, przyjdzie nam podejmować w obiekcie, w którym legioniści regularnie trenują od początku okresu przygotowawczego.

Torunianie bez wątpienia są faworytem niedzielnego spotkania. Drużyna, która w ostatnim sezonie walczyła w finale play-off o złoty medal ze Stelmetem, w obecnych rozgrywkach ma szanse, by powtórzyć ostatni sukces. Dość późno w Toruniu zatrudniono nowego szkoleniowca - dopiero w ostatnich dniach lipca ogłoszono, że w sezonie 2017/18 drużynę prowadzić będzie Słoweniec, Dejan Mihevc. Ten zastąpił Jacka Winnickiego, który decyzję o przejściu do Dąbrowy Górniczej, przekazał klubowym działaczom zaraz po ostatnim meczu finałowym.Kadra Polskiego Cukru jest bardzo mocna i zbilansowana. Już wcześniej mocny zespół wzmocnił Karol Gruszecki ze Stelmetu, którego bardzo dobrze zna Piotr Bakun, prowadzący zawodnika na początku kariery na poziomie drugiej ligi. Trzeci sezon w PLK, a drugi w Toruniu gra senegalski środkowy, Cheikh Mbodj. Wydaje się, że właśnie on stanowić będzie największą różnicę przy okazji niedzielnego spotkania. Legioniści pod koszem dysponują co prawda Hunterem Mickelsonem, ale niepewny zdaje się występ Tomka Andrzejewskiego - kapitan naszej drużyny w ostatnim meczu we Włocławku opuścił parkiet już w pierwszych minutach po podkręceniu stopy. Wątpliwe, aby sztab szkoleniowy warszawskiego zespołu ryzykował zdrowiem "Richiego", w perspektywie dłuższej przerwy na mecze reprezentacji Polski.

W drużynie z Torunia znajduje się tylko dwóch obcokrajowców. Oprócz Mbodja, w kadrze jest także amerykański rozgrywający Glenn Cosey. W dotychczasowych siedmiu spotkaniach Cosey notuje średnie na poziomie 16,7 punktu na mecz, 4,3 zbiórki oraz 5,4 asysty. Trener Mihevc ma do dyspozycji także bardzo dobrych polskich graczy na pozycjach 3-5. Wśród nich Krzysztofa Sulimę, Tomasza Śniega, Aleksandra Perkę, Bartosza Disuszko i Aarona Cela.

Twarde Pierniki na wyjazdach spisują się znacznie słabiej niż przed własną publicznością, ale głównie dotyczy to drużyn z czołowej ósemki. Torunianie przegrali w Dąbrowie Górniczej (-13) i Radomiu (-15), ale w Koszalinie i Słupsku zwyciężali bez najmniejszych problemów, o czym najlepiej świadczą rozmiary ich wygranych, odpowiednio różnicą 27 i 16 punktów. Właśnie wynik ze Słupska może być wykładnikiem różnicy w potencjale obu zespołów - przypomnijmy, że Legia nie tak dawno przegrała po zaciętym meczu w słupskiej hali Gryfia. Przed tygodniem podopieczni Piotra Bakuna zostali rozgromieni we Włocławku przez Anwil. Jasnych punktów w naszym zespole było niewiele - na plus na pewno zaliczyć można występ Mickelsona oraz Aleksandrowicza, który dostał więcej minut na parkiecie. Zupełnie zagubiony był natomiast Naadir Tharpe, którego w niedzielę czeka gra przeciwko Cosey'owi - zdecydowanie bardziej zbliżonemu warunkami fizycznymi niż Airington i Almeida z Anwilu.

Legia kolejny raz nie jest faworytem spotkania w PLK, ale z pewnością będzie walczyć o każdą piłkę, licząc na sprawienie sensacji. Zachęcamy wszystkich kibiców do wspierania naszej drużyny, szczególnie w tych trudnych chwilach. W końcu przełamaniaa przyjdzie czas. Początek spotkania o godzinie 18:00. Bilety można kupować w kasach przy Łazienkowskiej oraz na stronie abilet.pl.

LEGIA WARSZAWA
Liczba wygranych/porażek: 0-7
Wygrane/porażki u siebie: 0-3
Średnia liczba punktów zdobywanych/traconych: 72,7 / 88,7
Średnia skuteczność rzutów z gry: 41,2%
Średnia skuteczność rzutów za 3: 27,5%
Średnia skuteczność rzutów za 2: 48,3%
Średnia skuteczność rzutów za 1: 65,4%

Przewidywana wyjściowa piątka: Naadir Tharpe, Grzegorz Kukiełka, Joseph Wall, Hunter Mickelson, Adam Linowski.
Nie zagrają: Jorge Bilbao (kontuzja)

Najwięcej punktów: Tomasz Andrzejewski 75, Jobi Wall 70, Grzegorz Kukiełka 66, Mateusz Jarmakowicz 57, Hunter Miclekson 56.

Ostatnie wyniki: King Szczecin (w, 86:66), Asseco Gdynia (d, 76:87), TBV Start Lublin (w, 95:85), Stal Ostrów (d, 63:75), Czarni Słupsk (w, 83:75), GTK Gliwice (d, 78:88), Anwil Włocławek (w, 107:66).

POLSKI CUKIER TORUŃ
Liczba wygranych/porażek: 5-2
Wygrane/porażki na wyjeździe: 2-2
Średnia liczba punktów zdobywanych/traconych: 83,6 / 76,1
Średnia skuteczność rzutów z gry: 49,1%
Średnia skuteczność rzutów za 3: 39,2%
Średnia skuteczność rzutów za 2: 53,2%
Średnia skuteczność rzutów za 1: 75,8%

Skład: Glenn Cosey, Tomasz Śnieg, Kacper Lambarski (rozgrywający), Łukasz Wiśniewski, Paweł Krefft (rzucający), Bartosz Diduszko, Karol Gruszecki, Mikołaj Makowski, Jakub Bartoszewicz, Aaron Cel, Ignacy Grochowski, Aleksander Perka (skrzydłowi), Cheikh Mbodj, Krzysztof Sulima, Igor Brylewski (środkowi)
trener: Dejan Mihevc, as. Jarosław Zawadka

Najwięcej punktów: Glenn Cosey 117, Krzysztof Sulima 89, Karol Gruszecki 87, Łukasz Wiśniewski 55, Aaron Cel 55.

Ostatnie wyniki: MKS Dąbrowa Górnicza (w, 89:76), AZS Koszalin (w, 63:90), Miasto Szkła Krosno (d, 92:75), Asseco Gdynia (d, 87:79), Rosa Radom (d, 83:68), Turów Zgorzelec (d, 92:80), Czarni Słupsk (w, 64:80).

Przewidywana wyjściowa piątka: Glenn Cosey, Łukasz Wiśniewski, Karol Gruszecki, Aaron Cel, Krzysztof Sulima.

Adres hali: Warszawa, ul. Obrońców Tobruku 40 (OSiR Bemowo)
Pojemność hali: 999 miejsc
Cena biletów: 10, 15 i 25 zł (ulgowe), 15, 20 i 35 zł (normalne)
Termin meczu: 12 listopada (niedziela), g.18:00
Transmisja: Emocje.TV

KUP BILET NA MECZ JUŻ DZIŚ!Komentarze

Sponsorzy i partnerzy

Partner strategiczny


Partner główny
Sponsor główny
Sponsor oficjalny
Sponsor
Sponsor Akademii
Partnerzy