Kadra juniorów Legii (U-18)
rozgrywający: Patryk Benigni, Filip Markiewicz, Kacper Piechowicz
rzucający: Aleksy Białowąs, Jakub Janik, Patryk Kordowiecki, Damian Skowroński, Wiktor Żmijewski
skrzydłowi: Mikołaj Dąbrowski, Wojciech Falkowski, Sebastian Stanisławski, Maciej Szewczyk, Piotr Szymański
środkowi: Jakub Ambroziak, Jakub Sadowski
trener: Łukasz Łoboda, Mateusz Wójcik
Terminarz i wyniki:
07.10 La Basket - Legia Warszawa 60:79
18.10 MKS Ochota - Legia Warszawa 40:66
21.10 Legia Warszawa - MOSiR Basket Sochaczew 109:45
28.10 MKS Pruszków - Legia Warszawa 65:95
04.11 Legia Warszawa - MKS Ochota 63:59
11.11 Legia Warszawa - La Basket 72:59
28.11 MOSiR Basket Sochaczew - Legia Warszawa 47:128
02.12 Legia Warszawa - MKS Pruszków 91:36
Tabela rozgrywek dostępna jest TUTAJ.
Pierwszy etap rozgrywek, z bilansem 6-0, legioniści zakończyli na pierwszym miejscu w grupie A. W drugim etapie (gra o miejsca 1-6 w strefie mazowiecko-podlaskiej) podopieczni trenera Roberta Chabelskiego zagraja z Rosą-Sport Radom i UKS GIM 92 Ursynów (zwycięzcy grup B i C) oraz z MUKS Piaseczno i SKK Siedlce (zespoły te zajeły drugie miejsca w grupach B i C).
Terminarz i wyniki II etapu:
09.12.2018 MUKS Piaseczno - Legia Warszawa 58:64
16.12.2018 UKS GIM 92 I Ursynów Warszawa - Legia Warszawa 74:61
06.01.2019 SKK Siedlce - Legia Warszawa 57:53
18.01.2019 Legia Warszawa - KS Rosa-Sport Radom 84:65
20.01.2019 Legia Warszawa - MUKS Piaseczno 62:45
19.02.2019 Legia Warszawa - UKS GIM 92 I Ursynów Warszawa 68:64
10.02.2019 Legia Warszawa - SKK Siedlce 71:55
17.02.2019 KS Rosa-Sport Radom - Legia Warszawa 66:74
Legioniści z bilansem 8-2 zajęli drugie miejsce w tabeli II etapu rozgrywek i w fazie play-off zagrają z MKS Batory 18 Białystok:
24.02, godz. 15:00 MKS Batory 18 Białystok - Legia Warszawa 66:116
03.03, godz. 11:45 Legia Warszawa - MKS Batory 18 Białystok 94:64
Turniej barażowy (7-10.03)
07.03.2019 17:00 (ul. Koncertowa 4) Legia Warszawa - Polonia Warszawa 102:61
08.03.2019 17:00 (ul. Koncertowa 4) UKS GIM 92 I Ursynów Warszawa - Legia Warszawa 78:83 po dog.
09.03.2019 19:15 (ul. Koncertowa 4) Legia Warszawa - PKK Żubry Białystok 102:70
10.03.2019 17:00 (ul. Obrońców Tobruku 40) Legia Warszawa - MOSiR Bielsk Podlaski 66:72
Pierwszy zespół z turnieju awansuje bezpośrednio do półfinałów, a zespoły z miejsc 2, 3 i 4 do ćwierćfinałów Mistrzostw Polski U-18.
Turniej półfinałowy w Bydgoszczy - terminarz:
12.04 godz. 18:30 Legia Warszawa - WKK Wrocław 66:70
13.04 godz. 16:00 Legia Warszawa - Szkoła Gortata Politechnika Gd. 71:79
14.04 godz. 12:15 Enea/Novum Astoria Bydgoszcz - Legia Warszawa 87:80
Z bilansem 0-3 nasz zespół zajął czwarte miejsce w grupie i nie wywalczył awansu do turnieju finałowego.
Tabela EBL | ||||||
---|---|---|---|---|---|---|
Drużyna | Mecze | Punkty | ||||
1. | King Szczecin | 24 | 40 | |||
2. | Trefl Sopot | 23 | 39 | |||
3. | Anwil Włocławek | 22 | 39 | |||
4. | Arged BM Stal Ostrów Wlkp. | 24 | 39 | |||
5. | Legia Warszawa | 24 | 37 | |||
6. | Dziki Warszawa | 24 | 37 | |||
pełna tabela |