Ta strona używa cookie.
Dowiedz się więcej o celu ich używania i zmianie ustawień cookie w przeglądarce. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki..
AKCEPTUJĘ

Konferencja prasowa po meczu PGE Turów - Legia (VIDEO)

Autor: Marcin Bodziachowski Fot. Marcin Bodziachowski 2018-04-23 13:13

"Wobec braku Mickelsona, Wilczka i Kukiełki, mieliśmy dziś problem z rotacją, co przekładało się na brak energii na grę przez 40 minut" - powiedział na konferencji prasowej w Zgrzelcu, trener Tane Spasev.

Tane Spasev (trener Legii): Gratulacje dla Turowa z okazji wygranej. Nie znam wyników pozostałych spotkań, ale jeśli zespół ze Zgorzelca wywalczył awans do play-off, również tego gratuluję. Chcieliśmy przyjechać tutaj i powalczyć, ale mielibyśmy problem z walką, nawet jeśli dysponowalibyśmy pełnym składem. Natomiast dzisiaj zabrakło trzech naszych zawodników - Huntera Mickelsona, Łukasza Wilczka oraz Grzegorza Kukiełki, a ponadto w kadrze zabrakło Kamila Sulimy. W takiej sytuacji trudno jest dobrze rotować i trudno mieć energię na 40 minut gry. W drugiej kwarcie wydaje mi się, że mieliśmy problem z koncentracją, co było związane z brakiem rotacji i energii. Gratulacje także dla moich zawodników, bo w końcówce sezonu zaczęli walczyć dobrze reprezentując zarówno siebie, jak i klub.Adam Linowski (podkoszowy Legii): Gratulacje dla zespołu ze Zgorzelca, który wygrał ten mecz zdecydowanie. Trochę daliśmy sobie narzucić ich tempo gry. Zaczęliśmy dobrze mecz, ale później Turów wrzucił piąty bieg i nie ma nawet sensu mówić o statystykach - mieli dobrą skuteczność, energię. My nie nadążaliśmy i stąd taki wynik, jakim skończyło się to spotkanie.

Michael Claxton (trener Turowa): To był niesamowity finisz rozgrywek w wykonaniu naszych zawodników. Wierzyliśmy w powodzenie jako zespół, a dzisiaj wieczorem zrobiliśmy coś wspaniałego. Zapewniliśmy sobie awans do play-off, co stanowi dla nas jak jakby nowy sezon. Przystąpimy do niego z nową energią i koncenrtacją. Przed rozpoczęciem rywalizacji w play-off, obie drużyny mają takie same szanse i to jest piękne w rywalizacji. Przed nami sporo pracy, dzisiaj poświętujemy, ale jutro zaczynamy przygotowania do play-off.

Rod Camphor (rozgrywający Turowa): Brak mi słów... To był sezon wzlotów i upadków, niczym rollercoaster. Ale nigdy nie poddaliśmy się. Niesamowicie cieszę się z tego, że udało się nam po kilku latach przerwy awansować do play-off. Dziękuję kibicom za wsparcie, kolegom z drużyny. Codzienna praca przyniosła efekty, nie poddawaliśmy się nawet wtedy, kiedy wszyscy już w nas zwątpili.  Komentarze

Sponsorzy i partnerzy

Partner strategiczny


Partner główny
Sponsor główny
Sponsor oficjalny
Sponsor Akademii
Partnerzy