AKCEPTUJĘ

Polski Cukier Toruń 94:80 Legia Warszawa

Autor: Radosław Kaczmarski Fot. Marcin Bodziachowski 2019-03-08 20:28

W meczu 21.kolejki Energa Basket Ligi koszykarze warszawskiej Legii przegrali z  Polskim Cukrem Toruń 80:94.

W wyjściowym składzie, po przerwie spowodowanej kontuzją, na boisku zagościł  Jakub Karolak i to właśnie on już na samym początku spotkania dwukrotnie trafił za trzy wyprowadzając Legię na prowadzenie 8:4. Gospodarze jednak szybko dogonili warszawian. Kolejne minuty pierwszej kwarty mijały pod znakiem gry punkt za punkt lecz w siódmej minucie meczu to Polski Cukier Toruń zakończył z sukcesem kilka akcji z rzędu i osiągnął przewagę 20:13. Punkty Mo Soluade i Filipa Matczaka pozwoliły na zniwelowanie straty przed zakończeniem tej części gry, którą wygrali torunianie, 24:21.

Druga kwarta to lepsza gra Legii, która zdobywała punkty spod kosza. Miejscowi jednak nie pozwalali stołecznej drużynie na zbyt duże prowadzenie i straty odrabiali dzięki rzutom z dystansu. Rob Lowery i Karol Gruszecki odzyskali prowadzenie dla „Twardych Pierników, a legioniści stracili impet. Kilka błędów z obu stron, nieco słabszy okres meczu w końcówce pierwszej połowy meczu lepiej wykorzystali legioniści, którzy cierpliwym rozgrywaniem akcji niemal dogonili rywala i na przerwę schodzili ze stratą tylko jednego punktu (41:42).

Trzecią kwartę celną „trójką” otworzył kapitan Legii, Sebastian Kowalczyk. Torunianie zdominowali strefę podkoszową i konsekwentnie szukali tam swoich szans. Z powodzeniem, bowiem dzięki temu ich gra stała się bardziej efektywna i dała prowadzenie 57:50. Legia próbowała, szarpała, ale często bez skutku. Faul niesportowy odgwizdany Łukaszowi Wiśniewskiemu dał warszawskiemu zespołowi pewien impuls, gra Legii poprawiła się w końcowej fazie trzeciej kwarty, ale to Polski Cukier kontrolował sytuację na boisku i prowadził 72:60.

Czwarta kwarta nie przyniosła przełomu w przebiegu spotkania. Torunianie nie pozwolili sobie na stratę bezpiecznej przewagi jaką zbudowali w trzeciej ćwiartce starcia i pewnie zmierzali po dwa ligowe punkty. Legioniści walczyli, ale nie byli w stanie zniwelować strat, zbliżyć się do rywala i musieli uznać wyższość Polskiego Cukru Toruń, który zwyciężył 94:80.