SPONSOR STRATEGICZNY
PARTNER STRATEGICZNY

Wypowiedzi trenerów po meczu Legia - GTK Gliwice

8 lat temu | 29.10.2017, 20:37
Wypowiedzi trenerów po meczu Legia - GTK Gliwice

"Potrzebujemy jeszcze trochę czasu, żeby wkomponować nowych graczy do naszej gry. Na pewno mieliśmy problemy z organizacją gry po przerwie" - mówił na pomeczowej konferencji prasowej trener Legii, Piotr Bakun.

Piotr Bakun (trener Legii): Nie chciałbym się tłumaczyć, tym bardziej, że dostaliśmy wzmocnienie w postaci dwóch nowych graczy. Potrzebujemy jeszcze trochę czasu, żeby wkomponować ich do naszej gry. Na pewno mieliśmy problemy z organizacją gry po przerwie. W pierwszej połowie w ataku wyglądaliśmy dobrze, ale w 3. kwarcie nasza gra się posypała, a GTK dostało 10 łatwych punktów i nie mogliśmy ich już dogonić. Musimy grać dużo twardziej w obronie. Po lepszych momentach przychodzą chwile słabsze. Chyba to nie jest kwestia zaangażowania. Musimy grać dużo mocniej w defensywie. Chciałbym, żeby nasze frycowe jako beniaminka już się zakończyło, ale chyba jeszcze w niektórych głowach siedzi to, że boisko wybaczy nam błędy. Tak jednak nie jest, musimy grać twardo. Wilkerson w w Słupsku lekko podkręcił nogę, a ponadto dzisiaj postanowiliśmy dać szansę Naadirowi. W tym zawodniku widzę potencjał, ma łatwość w zdobywaniu punktów, ciekawie rozwiązywał pick'n'rolla. To szybki zawodnik. Na razie musi się zaaklimatyzować, bo krótko przebywa w Polsce. Uważam, że wniesie nową jakość do naszej gry.


Paweł Turkiewicz (trener GTK): Za nami mecz dwóch najsłabszych zespołów PLK, ale to my odnieśliśmy historyczne zwycięstwo w PLK. Mieliśmy więcej determinacji i wygraliśmy. Szkoda, że Lukas Palyza doznał kontuzji, ale wszyscy pozostali wnieśli do zespołu jakąś małą cząstkę, która dała nam wygraną. W drugiej połowie Legia miała o wiele trudniej ze zdobywaniem punktów, o czym najlepiej świadczy to, że w drugiej części spotkania pozwoliliśmy gospodarzom na zdobycie zaledwie 30 punktów. Jeśli tak w obronie grać będziemy także w kolejnych meczach, to będzie naprawdę dobrze.

Autor: Marcin Bodziachowski fot. Marcin Bodziachowski, vid. Michał Farmas
2017-10-29 20:37:00

Udostępnij
 

Sponsorzy i Partnerzy

Sponsor Strategiczny
Partner Strategiczny
Partner główny
Sponsor
Sponsor główny Akademii, Partner Tytularny drużyn II ligi, U19 i U17
Partner Strategiczny projektów dziecięcych i młodzieżowych koszykarskiej Legii Warszawa
Partnerzy
Partner techniczny
Partnerzy medialni
Partnerem Edukacyjnym Projektów Młodzieżowych
Oficjalny partner i dostawca wody
6992824