Drużyny:

Legia U-19 - sezon 2023/24

Juniorzy starsi Legii Warszawa rozgrywają swoje mecze domowe w hali OSiR Bemowo przy ul. Obrońców Tobruku 40.

PROFBUD LEGIA WARSZAWA

Skład zespołu:


Rozgrywający: Błażej Czapla, Jakub Gomółka, Franciszek Heymer, Bartosz Kurowski, Tymon Nowak
Rzucający: Filip Maciejewski, Luka Marković, Łukasz Mordyński, Jakub Piętowski
Skrzydłowi: Kacper Gawroński, Janusz Ratowski, Antoni Siewruk, Eryk Frużyński, Wojciech Jasiewicz, Mykhailo Kamelin, Kamil Kisiel, Wojciech Milewski
Środkowi: Julian Dąbrowski, Maksymilian Kurowski

Sztab szkoleniowy:
Trener: Tomasz Wakulski
Trener przygotowania motorycznego: Robert Stańko

Szkolenie sportowe dzieci i młodzieży prowadzone przez Profbud Legię Warszawa współfinansuje m.st. Warszawa.

 

Terminarz Profbud Legii Warszawa:

I etap - faza grupowa (grupa A):

19.10.2023, godz. 17:00 | Profbud Legia Warszawa - MKS Ochota Warszawa 102:61
23.10.2023, godz. 17:20 | Akademia Koszykówki Hydrotruck Radom - Profbud Legia Warszawa 70:91
02.11.2023, godz. 19:30 | Polonia II Warszawa - Profbud Legia Warszawa  46:125
16.11.2023, godz. 20:30 | Profbud Legia Warszawa - Wisła Płock Basketball 125:49
04.12.2023, godz. 20:10 | MKS Ochota Warszawa - Profbud Legia Warszawa     60:86
07.12.2023, godz. 18:00 | Profbud Legia Warszawa - Akademia Koszykówki Hydrotruck Radom 76:53
13.12.2023, godz. 20:30 | Profbud Legia Warszawa - Polonia II Warszawa     20:0 (walkower)

Tabele rozgrywek znajdują się TUTAJ

Legioniści wygrali wszystkie mecze I etapu (bilans 7-0), zajęli I miejsce w grupie A i awansowali automatycznie do III etapu, jakim jest turniej barażowy strefy mazowieckiej.

III etap - turniej barażowy

W ciągu trzech dni rywalizacji rozegrane zostanie sześć spotkań – po dwa każdego dnia, systemem każdy z każdym. Dwie najlepsze ekipy wywalczą awans do ogólnopolskiego etapu zmagań do lat 19, jakim jest turniej ćwierćfinałowy Mistrzostw Polski juniorów starszych (2-4.02.2024).

Zwycięzca turnieju barażowego otrzyma miano mistrza strefy mazowiecko-podlaskiej U19.

Terminarz spotkań turnieju barażowego (hala sportowa SP nr 303, ul. Koncertowa 4, Warszawa):

Piątek, 12.01.2024
godz. 18:00 | Profbud Legia Warszawa - Akademia Koszykówki Hydrotruck Radom 120:66
godz. 20:15 | Grupa Strategia Gim92 Warszawa - Akademia Koszykówki Komorów   103:57
 

Sobota, 13.01.2024
godz. 10:00 | Grupa Strategia Gim92 Warszawa  - Profbud Legia Warszawa  79:84
godz. 12:15 | Akademia Koszykówki Komorów -  Akademia Koszykówki Hydrotruck Radom  67:86

Niedziela, 14.01.2024
godz. 10:00 | Profbud Legia Warszawa  - Akademia Koszykówki Komorów  118:42
godz. 12:15 | Grupa Strategia Gim92 Warszawa - Akademia Koszykówki Hydrotruck Radom  90:75

Tabela rozgrywek dostępna jest TUTAJ.

Legioniści odnieśli komplet zwycięstw i zostali mistrzem strefy mazowiecko-podlaskiej w sezonie 2023/24. Na drygim miejscu uplasowali się gospodarze turnieju barażowego, Grupa Strategia GIM92 Ursynów. Obie te ekipy awansowały do turnieju ćwierćfinałowego Mistrzostw Polski U19.

 

Turniej ćwierćfinałowy Mistrzostw Polski

W wyniku losowania przeprowadzonego we wtorek, 23 stycznia, Profbud Legia Warszawa znalazła się w grupie C  w której zmierzy się z Tauron UKS 27 Katowice oraz Lublinianką KUL Lublin. Turniej odbędzie się w dniach 2-4 lutego w Katowicach. Tylko zwycięzca każdej z czterech grup awansuje do kolejnej fazy rozgrywek, czyli turnieju półfinałowego Mistrzostw Polski U19.

Terminarz grupy C (hala ZSTiO nr 2 w Katowicach):

Piątek, 2.02, godz. 20:00  Lublinianka KUL Lublin – Tauron UKS 27 Katowice 80:95
Sobota, 3.02, godz. 12:00  Profbud Legia Warszawa - Lublinianka KUL Lublin  113:55
Niedziela, 4.02, godz. 12:00  Tauron UKS 27 Katowice  - Profbud Legia Warszawa  88:81

Z bilansem 1-1 legioniści zajęli II miejsce w tabeli grupy C turnieju ćwierćfinałowego i nie awansowali do turnieju półfinałowego Mistrzostw Polski U19. Profbud Legia Warszawa została sklasyfikowana na 13. miejscu w Mistrzostwach Polski juniorów starszych w sezonie 2023/24.

 

---------------------------------------------

REGULAMIN ROZGRYWEK

 

Do rozgrywek zgłosiło się 10 zespołów (Polonia II Warszawa poza konkursem), które podzielono na dwie grupy.

Rozgrywki prowadzone są trzech etapach:

- I etap: drużyny rozgrywają mecze w 2 grupach – każdy z każdym; mecz i rewanż. Zwycięzcy grup awansują bezpośrednio do turnieju barażowego.
- II etap: drużyny z miejsc 2 i 3 grają dwumecz A2-B3, B2-A3; pierwszy mecz u drużyny niżej rozstawionej; zwycięzcy awansują do turnieju barażowego.
- III etap: turniej barażowy - zagrają w nim zwycięzcy grup z I etapu, zwycięzcy par II etapu oraz drużyny, które w swoich składach posiadają zawodników-uczniów SMS (UKS Akademia Koszykówki Komorów, Grupa Strategia Gim 92 Warszawa, i Profbud Legia Warszawa). Dwa pierwsze zespoły z turnieju awansują do ćwierćfinału Mistrzostw Polski U19.

 

Termin turniejów ćwierćfinałowych: 02-04.02.2024
Termin turniejów półfinałowych: 16-18.02.2024
Termin turnieju finałowego: 28.02-03.03.2024

NAJBLIŻSZY MECZ
  • FIBA Europe Cup
    06.03.2024

    ?

    ?
  • Orlen Basket Liga
    09.03.2024

    ?

    ?
  • FIBA Europe Cup
    13.03.2024

    ?

    ?
  • Orlen Basket Liga
    17.03.2024

    ?

    ?
  • Orlen Basket Liga
    22.03.2024

    ?

    ?
  • Orlen Basket Liga
    28.03.2024

    ?

    ?
  • Orlen Basket Liga
    09.04.2024

    ?

    ?
  • Orlen Basket Liga
    13.04.2024

    ?

    ?
  • Orlen Basket Liga
    20.04.2024

    ?

    ?
  • Orlen Basket Liga
    27.04.2024

    ?

    ?
OSTATNI MECZ
  • Orlen Basket Liga
    22.09.2023

    90

    72
  • Basketball Champions League
    26.09.2023

    70

    59
  • Basketball Champions League
    28.09.2023

    66

    74
  • Orlen Basket Liga
    06.10.2023

    82

    80
  • Orlen Basket Liga
    11.10.2023

    61

    62
  • Orlen Basket Liga
    14.10.2023

    81

    87
  • FIBA Europe Cup
    18.10.2023

    85

    62
  • Orlen Basket Liga
    21.10.2023

    71

    53
  • FIBA Europe Cup
    25.10.2023

    77

    86
  • Orlen Basket Liga
    28.10.2023

    87

    67
  • FIBA Europe Cup
    01.11.2023

    90

    79
  • Orlen Basket Liga
    04.11.2023

    91

    84
  • FIBA Europe Cup
    08.11.2023

    85

    89
  • Orlen Basket Liga
    11.11.2023

    77

    69
  • FIBA Europe Cup
    15.11.2023

    74

    63
  • Orlen Basket Liga
    18.11.2023

    87

    78
  • FIBA Europe Cup
    22.11.2023

    93

    74
  • Orlen Basket Liga
    25.11.2023

    86

    103
  • Orlen Basket Liga
    01.12.2023

    83

    81
  • FIBA Europe Cup
    06.12.2023

    100

    90
  • Orlen Basket Liga
    10.12.2023

    82

    98
  • FIBA Europe Cup
    13.12.2023

    111

    72
  • Orlen Basket Liga
    16.12.2023

    89

    96
  • Orlen Basket Liga
    26.12.2023

    74

    76
  • Orlen Basket Liga
    30.12.2023

    75

    92
  • Orlen Basket Liga
    03.01.2024

    71

    92
  • FIBA Europe Cup
    10.01.2024

    93

    84
  • Orlen Basket Liga
    13.01.2024

    96

    86
  • Orlen Basket Liga
    19.01.2024

    94

    84
  • FIBA Europe Cup
    24.01.2024

    66

    77
  • Orlen Basket Liga
    28.01.2024

    89

    78
  • FIBA Europe Cup
    31.01.2024

    77

    101
  • Orlen Basket Liga
    04.02.2024

    88

    96
  • FIBA Europe Cup
    07.02.2024

    86

    99
  • Orlen Basket Liga
    11.02.2024

    104

    102
  • Pekao S.A. Puchar Polski
    15.02.2024

    112

    83
  • Pekao S.A. Puchar Polski
    17.02.2024

    96

    81
  • Pekao S.A. Puchar Polski
    18.02.2024

    94

    71
  • Energa Basket Liga
    07.10.2018

    67

    81
Tabela EBL
Drużyna Mecze Punkty
1.Anwil Włocławek1935
2.Trefl Sopot2034
3.Arged BM Stal Ostrów Wlkp.2134
4.King Szczecin2134
5.Dziki Warszawa2133
6.PGE Spójnia Stargard2132
pełna tabela

Sponsor Strategiczny
Partner strategiczny
Partner główny
Sponsor
Sponsor główny Akademii
Partner Tytularny drużyn II ligi, U19 i U17
Sponsor Strategiczny projektów młodzieżowych
Sponsor Strategiczny Programu Rozwoju Koszykarskich Talentów
Partner Wydarzeń
Partnerzy

Patrner techniczny
Partnerzy medialni


Adres

ul. Łazienkowska 3
00-449 Warszawa

Legia Warszawa Koszykówka