W sezonie 2021/22 Legia II Warszawa występuje w rozgrywkach II ligi i swoje domowe mecze rozgrywa w hali sportowej OSiR Bemowo przy ul. Obrońców Tobruku 40.
Skład zespołu:
Rozgrywający: Szymon Kołakowski, Wojciech Szpyrka, Eryk Gąsiński
Rzucający: Michał Kucharski, Benjamin Didier-Urbaniak, Jakub Siedlikowski, Piotr Spigarski, Oliwier Szczęsny, Jakub Tarach, Mateusz Młynarski
Skrzydłowi: Grzegorz Kamiński, Jakub Sarna, Marcin Składanowski, Mateusz Bryniarski, Maciej Czemerys, Bartosz Proczek, Kacper Gawroński, Jakub Sarna
Środkowi: Jakub Sadowski, Jakub Śliwiński, Kacper Lipiński, Olaf Górski
Sztab szkoleniowy:
Trener: Łukasz Łoboda
Trener przygotowania motorycznego: Jakub Wojtaszek
Terminarz spotkań w sezonie 2021/22:
1. kolejka, 25-26.09: pauza
2. kolejka, 02.10, godz. 16:00 | AZS UJK Kielce – Akademia Koszykówki Legii Warszawa 87:65
3. kolejka, 10.10, godz. 17:30 | Akademia Koszykówki Legii Warszawa – ŁKS Łódź 74:104
4. kolejka, 16.10, godz. 18:00 | MUKS Piaseczno - Akademia Koszykówki Legii Warszawa 80:86
5. kolejka, 21.10, godz. 19:00 | Akademia Koszykówki Legii Warszawa – UKS Trójka Żyrardów 93:75
6. kolejka, 23.10, godz. 18:00 | Kolejarz Basket Radom - Akademia Koszykówki Legii Warszawa 88:85
7. kolejka, 31.10, godz. 14:00 | Akademia Koszykówki Legii Warszawa – Sokół Ostrów Maz. 77:68
8. kolejka, 07.11, godz. 17:00 | KKS Tur Basket Bielsk Podlaski - Akademia Koszykówki Legii Warszawa 79:72
9. kolejka, 13.11, godz. 17:00 | Akademia Koszykówki Legii Warszawa – MKS Ochota Warszawa 91:80
10. kolejka, 17.11, godz. 18:30 | Żubry Chorten Białystok - Akademia Koszykówki Legii Warszawa 82:74
11. kolejka, 20.11, godz. 16:00 | Akademia Koszykówki Legii Warszawa – TSK Roś Pisz 95:90
12. kolejka, 27.11, godz. 18:00 | Energa Hutnik Warszawa - Akademia Koszykówki Legii Warszawa 91:115
13. kolejka, 05.12, godz. 19:30 | Akademia Koszykówki Legii Warszawa – KKS Polonia Warszawa 62:91
14. kolejka, 12.12, godz. 17:00 | Akademia Koszykówki Legii Warszawa – Isetia Erzurum Warszawa 101:68
15. kolejka, 19.12, godz. 18:00 | Legion Legionowo - Akademia Koszykówki Legii Warszawa 70:78
16. kolejka, 1-2.01: pauza
17. kolejka, 08.01, godz. 17:00 | Akademia Koszykówki Legii Warszawa – AZS UJK Kielce 77:68
18. kolejka, 15.01, godz. 17:30 | ŁKS Łódź - Akademia Koszykówki Legii Warszawa 101:67
20. kolejka, 26.01, godz. 18:00 | UKS Trójka Żyrardów - Akademia Koszykówki Legii Warszawa 75:93
21. kolejka, 29.01, godz. 17:00 | Akademia Koszykówki Legii Warszawa – Kolejarz Basket Radom 71:72
22. kolejka, 10.02, godz. 13:00 | Sokół Grupa Avista Ostrów Maz. - Akademia Koszykówki Legii Warszawa 82:80
23. kolejka, 12.02, godz. 19:30 | Akademia Koszykówki Legii Warszawa – KKS Tur Basket Bielsk Podlaski 68:77
24. kolejka, 19.02, godz. 15:30 | MKS Ochota Warszawa - Akademia Koszykówki Legii Warszawa 83:96
25. kolejka, 23.02, godz. 17:00 | Akademia Koszykówki Legii Warszawa – Żubry Chorten Białystok 70:83
26. kolejka, 27.02, godz. 18:00 | TSK Roś Pisz - Akademia Koszykówki Legii Warszawa 79:72
19. kolejka, 03.03, godz. 20:00 | Profbud Legia Warszawa – MUKS Piaseczno 73:54
27. kolejka, 05.03, godz. 20:00 | Profbud Legia Warszawa – Energa Hutnik Warszawa 80:81
28. kolejka, 13.03, godz. 18:00 | KKS Polonia Warszawa - Profbud Legia Warszawa 107:58
29. kolejka, 20.03, godz. 19:30 | Isetia Erzurum Warszawa - Profbud Legia Warszawa 74:66
30. kolejka, 27.03, godz. 18:00 | Profbud Legia Warszawa – Legion Legionowo 80:71
Z bilansem 13 zwycięstw i 15 porażek koszykarze Profbud Legii Warszawa zajeli 8. miejsce w tabeli grupy B II ligi i zakwalifikowali się do I rundy fazy play-off rozgrywek.
I runda fazy play-off (mecz i rewanż)
30.03.2022, godz. 19:00 | Profbud Legia Warszawa - KKS Polonia Warszawa 51:85
03.04.2022, godz. 18:00 | KKS Polonia Warszawa - Profbud Legia Warszawa 82:79
W dwumeczu lepsi byli koszykarze KKS Polonii Warszawa i to oni awansowali do kolejnej fazy rozgrywek. Profbud Legia Warszawa zakończyła sezon 2021/22 na I rundzie fazy play off II ligi.
---------------------------------------
Rozgrywki będą prowadzone w dwóch etapach.
ETAP 1
Drużyny grają systemem każdy z każdym w dwóch rundach (mecz i rewanż) w ramach grup A, B, C i D.
Drużyny, które zajmą miejsca 1-8 w każdej z grup, będą uczestniczyć w Etapie 2 - play-off.
Drużyny, które zajmą miejsca 9-15 (grupy A, B, D) oraz 9-16 (grupa C), kończą rywalizację w sezonie i zajmują miejsca 33-61 w kolejności ustalonej wg zasad podanych poniżej (Zasady rozstawienia i przyznania miejsc). Drużyny, które zajmą dwa ostatnie miejsca w każdej z grup tracą prawo gry w rozgrywkach 2LM.
ETAP 2 – PLAY-OFF
I runda – mecz i rewanż (1-1)
w parach 1-8, 2-7, 3-6, 4-5 w ramach każdej grupy - gospodarzem pierwszego meczu jest drużyna sklasyfikowana niżej w tabeli.
Zwycięzcy uzyskują prawo gry w II rundzie, pokonani zajmują miejsca 17-32 w kolejności ustalonej wg zasad podanych poniżej (Zasady rozstawienia i przyznania miejsc).
II runda - do dwóch zwycięstw (1-1-1)
para 1: A1/A8 - C4/C5
para 2: B1/B8 - D4/D5
para 3: C1/C8 - A4/A5
para 4: D1/D8 - B4/B5
para 5: A2/A7 - C3/C6
para 6: B2/B7 - D3/D6
para 7: C2/C7 - A3/A6
para 8: D2/D7 - B3/B6
Zwycięzcy uzyskują prawo gry w III rundzie (ćwierćfinał), pokonani zajmują miejsca 9-16 w kolejności ustalonej wg zasad podanych poniżej (Zasady rozstawienia i przyznania miejsc).
III runda – ćwierćfinał - do dwóch zwycięstw (1-1-1)
para 9: zwycięzca pary 1 - zwycięzca pary 8
para 10: zwycięzca pary 2 - zwycięzca pary 5
para 11: zwycięzca pary 3 - zwycięzca pary 6
para 12: zwycięzca pary 4 - zwycięzca pary 7
Zwycięzcy uzyskują prawo gry w III rundzie (półfinał), pokonani zajmują miejsca 5-8 w kolejności ustalonej wg zasad podanych poniżej (Zasady rozstawienia i przyznania miejsc).
IV runda – półfinał - do dwóch zwycięstw (1-1-1)
zwycięzca pary 9 - zwycięzca pary 11
zwycięzca pary 10 - zwycięzca pary 12
Zwycięzcy uzyskują prawo gry w V rundzie (finał) i prawo gry w 1 Lidze Mężczyzn, pokonani uzyskują prawo gry w V rundzie (o trzecie miejsce).
V runda – finał - mecz i rewanż
grają zwycięzcy półfinałów
V runda – o trzecie miejsce - do dwóch zwycięstw (1-1-1)
grają pokonani w półfinałach
Zwycięzca uzyskuje prawo gry w 1 Lidze Mężczyzn.
Zasady rozstawienia i przyznania miejsc:
O rozstawieniu w rywalizacji play-off (przewaga własnego boiska) oraz o kolejności końcowej po odpadnięciu w określonej rundzie, decydują kolejno:
1. Wyższe miejsce w tabeli końcowej Etapu 1;
2. Większa liczba punktów meczowych w tabeli końcowej Etapu 1;
2a. Jeśli w grupach jest nierówna liczba drużyn, wówczas decyduje lepszy stosunek zwycięstw do liczby meczów.
3. Lepsza różnica punktów koszowych w tabeli końcowej Etapu 1;
4. Większa liczba zdobytych punktów koszowych w tabeli końcowej Etapu 1;
5. Losowanie.
Tabela EBL | ||||||
---|---|---|---|---|---|---|
Drużyna | Mecze | Punkty | ||||
1. | King Szczecin | 24 | 40 | |||
2. | Trefl Sopot | 23 | 39 | |||
3. | Anwil Włocławek | 22 | 39 | |||
4. | Arged BM Stal Ostrów Wlkp. | 24 | 39 | |||
5. | Legia Warszawa | 24 | 37 | |||
6. | Dziki Warszawa | 24 | 37 | |||
pełna tabela |